Pulp Fiction

Mało kto wie, co oznacza tytuł filmu. Nie przetłumaczenie na język polski wyszło na dobre. Każdy kinoman tytuł filmu kojarzy i wielu dobrze wspomina seans. I nie jest to uzależnione od tego, jaki gatunek filmów lubimy, po prostu do tego dzieła ma się szacunek. Film łączy ze sobą wiele gatunków, więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Film jednoczy fanów pościgów, nieszablonowych dialogów, a także miłośników dobrego humoru. Quentin Tarantino po prostu stworzył film nieszablonowy i oryginalny. Trudno streścić fabułę, bo oglądamy trzy epizody. Łączą się one w różnych nieprzewidzianych momentach. Dzieło Tarantino nie ma chronologii i ten zabieg spowodował, że dopiero na koniec dowiadujemy się o wszystkim, także o tym, jaka była kolejność zdarzeń.

Tak jak w każdym filmie tego reżysera, dialogi są rozbudowane, ale pomimo to słucha się ich z przyjemnością. I to jest podstawa Pulp Fiction.

Film ma coś w sobie z reality show. Możemy odnieść wrażenie, że podglądamy bohaterów. Jesteśmy przez to uczestnikami zdarzeń. Podsłuchujemy ich rozmowy. Poznajemy ich problemy. Film sięga po proste rozwiązania, świetne dialogi. Nie ma w nim za to efektów specjalnych. Powiedzcie, który reżyser dziś z nich zrezygnuje?

Dużą zaletą filmu jest różnorodność postaci. Każda z nich posiada wady i zalety, dlatego możemy się z bohaterami identyfikować. Efekt ten został uzyskany przez obsadę aktorską. Aktorzy genialnie zagrali swoje role. W filmie nie brakuje wulgaryzmów. Mają one jednak spore znaczenie. Dlatego, jeżeli oglądaliście film w telewizji to usłyszeliście mocno zubożoną wersję tekstów, która nie oddaje klimatu filmu. Bohaterowie Pulp Fiction nie są poprawni i nie posiadają dobrych manier. Są gangsterami i mordercami. Jeżeli takie postacie mają być przedstawione realistycznie to bluzgi muszą się siać gęsto.

Podsumowując. Film jest dowodem,. że kicz i prostota mogą stać się arcydziełem. To aktorzy i geniusz reżysera tworzą ten film. Do tego oprawa muzyczna. W takim przypadku wysoki budżet czy efekty specjalne nie są potrzebne. Wystarczy pasja i zaangażowanie, której twórcą Pulp Fiction nie można odmówić.

Popularne wyszukiwanie: Pulp Fiction cda Pulp Fiction online Pulp Fiction cały film lektor pl youtube Pulp Fiction caly film Pulp Fiction cały film Pulp Fiction lektor pl Pulp Fiction online pl Pulp Fiction lektor Pulp Fiction youtube Pulp Fiction za darmo Pulp Fiction cały film pl lektor Pulp Fiction cały film lektor
Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
19 maja 1995 (Polska) 12 maja 1994 (świat)
$213 928 762
10 nagród oraz 24 inne nagrody i 32 nominacje
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Sprawdź inne portale filmowe z nowościami zarejestruj się za darmo:

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

Polecamy portal z filmami za darmo cinemateka wejdż i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Daj ocene (5 / 2)