Incepcja

Incepcja jest filmem z gatunku „heist film”. Jest to anglojęzyczne określenie, które nie doczekało się odniesienia w języku polskim. Film jest opowieścią o skoku niemożliwym, mająca szanse zostać zapamiętana w kanonie gatunku.

Grany przez Leonardo DiCaprio Cobb jest specjalistą w dziedzinie wydobywania informacji z ludzkich snów (tzw. ekstrakcją). Zdolności te powodują, że zarabia niewyobrażalne sumy, lecz nie ma jednego – życia rodzinnego, a dokładnie bliskości dzieci. Jest on dodatkowo podejrzewany przez władze o morderstwa. Pewnego dnia do naszego bohatera zgłasza się japoński biznesmen z prośbą wykonania pewnego zlecenia.

W zamian oferuje wyczyszczenie kartoteki policyjnej. Cobb bez wahania zgadza się. Zadanie okazuje się niemożliwe do zrobienia, a przynajmniej piekielnie trudne. Jednakże organizuje on zespół ludzi i przygotowuje plan. Rusza w świat sennych marzeń. Ma on dokonać incepcji, czyli zasadzenia w umyśle śpiącego myśli, idei, by ten przyjął ją jako własną.

Skutkiem tego, co się w efekcie tego działania dzieje powoduje, że mamy do czynienia z genialnym kinem sensacyjnym. Komplikuje się intryga, dodatkowo jest duża liczba zwrotów akcji. Widz nie może być pewny niczego, co zaraz się wydarzy. Zaciera się granica między jawą, a snem. Naprawdę można się pogubić w akcji filmu, wystarczy dosłownie chwila nieuwagi. Doświadczamy scen z pościgami, strzelaninami, piętrzącymi się problemami, a to wszystko wewnątrz snu, który jest wewnątrz innego snu, a ten osadzony jest w kolejnym śnie.

Film jest popisem geniuszu, reżyserskiego kunsztu Nolana. Jest on skomplikowanym tworem z akcją, odbywającą się na kilku płaszczyznach jednocześnie. Film utrzymuje dobre tempo akcji przez całą długość jego trwania. Seans, który trwa 150 minut mija jak mrugnięcie oka. Ostatnie sceny sprawiają, że widz siedzi nieruchomo z zapartym tchem i drżącym sercem obserwując akcję. Końcowy fragment podrywa z fotela wszystkich oglądających. Po seansie każdy na swój sposób będzie próbował zinterpretować wydarzenia oraz określić doświadczenia, jakich był świadkiem.

Oprócz genialnej reżyserii filmu oraz gry aktorskiej, na duże brawa zasługuje również muzyka, a także wspaniały montaż. Film od strony technicznej to po prostu majstersztyk. Budowanie napięcia i angażowanie uwagi widza jest tu na poziomie mistrzów kina, takich jak Alfred Hitchcock. Reżyser sam zachęca do wyciągania wniosków, co jest jawą, a co snem. To powoduje, że film ma dodatkowy urok. Ponadto rozwija naszą wyobraźnię i każdy widz będzie miał inne odczucia i wyciągnie inne wnioski po obejrzeniu „Incepcji”. Film jest jednym z największych dzieł kinematografii ostatnich lat.

Popularne wyszukiwanie: Incepcja cda Incepcja online Incepcja cały film lektor pl youtube Incepcja caly film Incepcja cały film Incepcja lektor pl Incepcja online pl Incepcja lektor Incepcja youtube Incepcja za darmo Incepcja cały film pl lektor Incepcja cały film lektor
Christopher Nolan
Christopher Nolan
30 lipca 2010 (Polska) 8 lipca 2010 (świat)
$825 532 764
10 nagród oraz 23 inne nagrody i 58 nominacji
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Sprawdź inne portale filmowe z nowościami zarejestruj się za darmo:

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

Polecamy portal z filmami za darmo cinemateka wejdż i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Daj ocene (5 / 2)