Atak paniki

Człowiek tak wiele próbuje zatrzymać w sobie i pokazać światu, że radzi sobie doskonale ze wszystkim, a przede wszystkim z samym sobą, że w końcu czara goryczy się przelewa i następuje wybuch, godny „Gnoja” Kuczoka. Mowa o filmie „Atak Paniki” w reżyserii Pawła Maślony. Film odbiega od mainstreamowych polskich produkcji na wielu polach: scenariusza, obsady aktorskiej, fabuły, montażu czy dialogów. Z pewnością historia opowiedziana w ten sposób nie przypadnie wszystkim do gustu, jednak chwila zastanowienia i analiza tego, co chciano nam przekazać za pomocą filmu, rzuca na odbiór właściwe światło. Puenta jest prosta. Ludzie kumulują tak wiele emocji i trudnych chwil, że ich ogrom wybucha w najmniej odpowiednim momencie.

Niestety nikt nie jest dzbanem bez dna, więc, prędzej czy później, musi nastąpić przepełnienie. Film skonstruowany jest na kilku wątkach, które połączone są historiami bohaterów wzajemnie się zazębiających. Z pozoru niezależne zdarzenia mają w wspólny mianownik w postaci przedstawionych osób.

Postaci grane są przez nowe twarze polskiego aktorstwa, oprócz kilku znanych osób m.in. Dorotę Segdę, Artura Żmijewskiego czy Magdalenę Popławską. Poruszane w filmie treści nawiązują silnie do współczesności, czasem poruszając niewygodne wątki tabu ( zarabianie poprzez sex kamerki, leczenie psychiatryczne farmakologią itp.), zainteresowania młodzieży (marihuana, gry komputerowe) oraz zależności korporacyjne i zakłamanie dorosłych ludzi z wysoką pozycją społeczną.

Reklamowany jako komedia, nie wiele ma wspólnego z humorem, chyba że czarnym i raczej wysublimowanym, niemasowym. Każdy kto z uwagą poświęci czas potrzebny na obejrzenie filmu, pozna historię ludzi trochę zagubionych, żyjących według własnych pomysłów, jednak kompletnie stłamszonych i absolutnie pozbawionych wolności. Zagubionych i przygniecionych swoim życiem, nie chętnych, by przyznać się do swoich błędów.

Biegnących, ale w nieznanym sobie kierunku. Wreszcie obdartych ze złudzeń i przybranych masek, nagich przed samym sobą.

Popularne wyszukiwanie: Atak paniki cda Atak paniki online Atak paniki cały film lektor pl youtube Atak paniki caly film Atak paniki cały film Pełna chata lektor pl Atak paniki online pl Atak paniki lektor Atak paniki youtube Atak paniki za darmo Atak paniki cały film pl lektor Atak paniki cały film lektor
Paweł Maślona
Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff
19 stycznia 2018 (Polska) 17 sierpnia 2017 (świat)
1 nagroda oraz 8 innych nagród i 5 nominacji
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podziel się swoją opinią

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Twoja ocena
8/10

Propozycja dla Ciebie na dziś: Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki ratalnej i to całkowicie za darmo to wejdź koniecznie na platformę  Pożyczki Długoterminowe online i dokonaj wnioskowania i rejestracji.

Masz jakieś nie potrzebne rzeczy lub płyty z filmami czy grami a może jakiś sprzęt? Sprzedaj swoje nie potrzebne rzeczy wejdź na lombard online i zamień przedmioty nie potrzebne na gotówkę .

Sprawdź inne portale filmowe z nowościami zarejestruj się za darmo:

Telewizja bez zobowiązań player.pl:

zarejestruj sie

Filmy online za darmo online najnowsze nowości zobacz portal Chili zarejestruj się za darmo:

zarejestruj sie

Polecamy portal z filmami za darmo cinemateka wejdż i zarejestruj się online i oglądaj filmy online:

zarejestruj sie

 

wygraj netfix
wygraj netfix

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie

Weekly Tutorial

Wpisz i wyszukaj

Polecane filmy

Ciekawostki i rozmaitości
Daj ocene (5 / 2)